Historie firmy Pharmonia

Dne 1. 10. 2003 zakládá v Brně MUDr. Zdeněk Jankových, MBA firmu Pharmonia s.r.o. Cílem je využít získaných zkušeností z České republiky, Evropy a USA a poskytovat služby vedoucím farmaceutickým firmám za účelem zvýšení jejich úspěšnosti v České republice.

2003

Pharmonia nejdříve poskytuje následující služby: Strategické marketingové poradenství a Outsourcing prodejních týmů a má svůj první propagační materiál.

V říjnu podepisuje první klient – pobočka jednoho z vedoucích světových farmaceutických koncernů – smlouvu s firmou Pharmonia o poskytování marketingového poradenství a firma začíná pracovat na svém prvním projektu.

V prosinci poskytuje firma Pharmonia prodejní školení "šité na míru" klientovi, který pro známý přípravek zavádí novou lékovou formu.

2004

V únoru firma Pharmonia vítězí ve výběrovém řízení a uzavírá významnou smlouvu na Outsourcing prodejního týmu s jedním z pěti největších světových farmaceutických koncernů. V březnu Pharmonia přijímá prvního zaměstnance – asistentku – a v dubnu projekt zahajuje.

V červnu Pharmonia rozšiřuje nabídku služeb o Personální poradenství. Nabízí poradenství a výběr kandidátů na pozice zástupců a managerů.

V listopadu rozšiřuje Pharmonia služby o Koučování a školení.

2005

Pharmonia úspěšně rozvíjí především služby Personálního poradenství, dále Outsourcingu prodejních týmů i jednotlivců a Školení.

Pharmonia je aktivní i v mediích a v časopisu PharmBusiness Magazine píše sérii článků na téma farmaceutický outsourcing týmů a jednotlivců – viz článek 1, článek 2, článek 3.

2006

Dále se významně rozšiřuje služba Personálního poradenství Pharmonia.

Pharmonia publikuje další články z oboru v odborném časopise PharmBusiness Magazine:

V květnu Pharmonia rozšiřuje své služby o nabídku nových kurzů v oblasti marketingu a o službu optimcruit® zvyšující jistotu náboru zaměstnanců.

V říjnu proběhla první firemní Pharmonia konference "Outsourcing reprezentantů v praxi" za bohaté účasti manažerů předních firem. Přednášky i diskuze potvrdily vedoucí pozici společnosti Pharmonia v kvalitě a nabídce služeb v oblasti outsourcingu.

2007 

Během roku dále významně roste služba Personální poradenství a v oblasti Recruitmentu pro farmaceutické firmy se Pharmonia stává lídrem trhu.

V září představuje divize Koučování a školení Pharmonia komplexní program vzdělávání pro reprezentanty, Sales Managery, Product Managery a ostatní pracovníky. 

2008

Pharmonia otevírá první zahraniční pobočku, a to v Bratislavě a zahajuje pravidelné aktivity na Slovensku! Nabízí celou škálu služeb v oblasti Personálního poradenství a Outsourcingu jednotlivců a týmů.

V červnu se Pharmonia rozhodla ukončit své aktivity v oblasti Koučování a školení a soustředí se na rozvoj aktivit, které vnímá jako perspektivnější.

Pharmonia začíná poskytovat služby Assessment & Development Center a Executive Search.

V květnu s našimi významnými klienty oslavujeme společné úspěchy během koktejlové párty s barmanskou show. Namíchejte si i Vy Koktejl Pharmonia“ ve firemních barvách!

V říjnu Pharmonia slaví 5. výročí! Součástí oslav je představení Příběhy obyčejného šílenství s Ivanem Trojanem v hlavní roli v Dejvickém divadle. Říjnovou velkolepou oslavu pro klienty a pracovníky Pharmonia na počest pátého výročí společnosti Pharmonia navštívilo přes 130 účastníků.

V listopadu zahájilo zastoupení Pharmonia v Praze pravidelnou činnost v nových a větších prostorách.

Pharmonia také zavádí nový sofistikovanější CRM systém.

2009 

V červenci Pharmonia zasílá větší finanční dar na charitativní účely společnosti, která přináší smích a radost hospitalizovaným dětem – o.s. Zdravotní klaun. Podporujeme tak úsilí našich klientů – farmaceutických firem – vracet zdraví a zlepšovat kvalitu života.

V srpnu Pharmonia Slovensko roste v oblasti Personálního poradenství, dále realizujeme novou poradenskou službu Assessment Center u významného klienta a úspěšně uzavíráme projekt Executive Search.

2010 

Ekonomická krize pokračující od roku 2008 doléhá i na farmaceutický trh a firmu Pharmonia. Díky loajalitě klientů se ale firmě daří krizi překonat. Pharmonia hledá další inovativní řešení pro své klienty a aktivity pro svůj rozvoj.

2011

V červenci spouští Pharmonia nové moderní interaktivní webové stránky.

2012

Pharmonia přináší na trh globální webovou službu Pharmixer®, burzu produktů a prodejních týmů pro farmaceutické a jiné firmy.

2013

V říjnu Pharmonia slaví své 10. výročí se svými klienty a partnery v Divadle na Fidlovačce. Součástí oslav je představení Můj báječný rozvod s Eliškou Balzerovou v hlavní roli. Pharmonia slavnostně také předala větší částku charitativní organizaci Zdravotní klaun, která přináší smích a radost hospitalizovaným dětem.

2014

V listopadu Pharmonia navštívila se svými klienty výstavu I´m OK Andyho Warhola v Gallery of Art Prague. Výstavou nás provázel kurátor výstavy.

V říjnu Pharmonia zahajuje zasílání Newsletteru svým klientům. 

2015

V říjnu Pharmonia uspořádala v rámci 12. výročí založení firmy pro své významné klienty školení NLP. Workshop Neurolingvistického programování pro personalisty vedl nejkvalifikovanější odborník na danou techniku – pan Martin Bednář.

2016

Pharmonia přes náročnější konkurenční prostředí, narůstající očekávání i měnící se chování klientů a celkově komplexnější tržní prostředí, které stále více ovlivňují i nové technologie, zůstává vedoucí firmou v oblasti Recruitmentu pro farmaceutické firmy v Česku a na Slovensku. 

V srpnu se Pharmonia na Slovensku stěhuje do modernějších prostor v Bratislavě. V září Pharmonia spouští modernizované webové stránky.

2017

Všichni konzultanti se účastní mezinárodní konference HR „Evolve“ v Brně.

2018

V říjnu Pharmonia slaví své 15. výročí se svými klienty v Divadle Ungelt. V úžasném představení Skleněný strop se představí v hlavních rolích Tatiana Vilhelmová s Jiřím Langmajerem. 

 

2019

Pharmonia poskytuje už podesáté v řadě dar společnosti Zdravotní klaun, o. p. s., která pomáhá nalézt dobrou náladu a psychickou pohodu nemocným dětem a seniorům v Čechách a na Moravě.

V listopadu spouští Pharmonia své aktivity v nové divizi Lékaři a sestry. Ve spolupráci se svým partnerem v Mnichově pomáhá uchazečům najít vhodné uplatnění v Bavorsku a Dolním Sasku. 

2020

Pharmonia opět poskytuje dar společnosti Zdravotní klaun, o. p. s.

V době nastupující pandemie hledá Pharmonia nové cesty, jak toto období úspěšně překonat a vyjít z krize posílena ve svých stávajících aktivitách a být připravena pro nový růst.

2021

V říjnu slaví Pharmonia krásných 18 let a dosáhla tak své plnoletosti :-). Do dalších let přejeme jen to nejlepší, vytrvalost a růst.

2022

V září jsme si udělali hezké odpoledne bez spěchu a shonu na Vyšehradě a spřádali plány na další období.

Focení u příležitosti 19. výročí mělo být seriózní. Bylo. Tedy …až na ten konec.  Ale při výročí 19 let je možné se trochu odvázat, že ano? 

 

Pharmonia za rok 2022 je 19. – 28. z firemních dárců pro Zdravotního klauna. ❤ Jsme hrdými dárci již od roku 2009, celkem jsme darovali již 700 000 Kč. Zdravotní klaun, o.p.s. přináší radost nemocným dětem a osamělým seniorům. Přehled dárců uvádí Výroční zpráva za rok 2022 organizace Zdravotní klaun, o.p.s.

2023

V tomto roce jsme oslavili své kulaté výročí - 20. let. Oslavili jsme jej i se svými klienty v divadle Ungelt. Všichni ve firmě máme rádi divadlo a kulturu a v tomto ohledu jsme unikát v oslavách, které pravidelně pořádáme v divadle :-)

2024

V březnu již pravidelně darujeme organizaci Zdravotní klaun, o.p.s. – stejně tak tomu bylo i letos. Od roku 2009 jsme darovali celkem již 750.000 Kč.