Lékaři a sestry v Německu

Po 16 letech úspěšné práce na poli farmacie, se stovkami umístěných kandidátů na pozicích obchodních zástupců, středního a top managementu, jsme se rozhodli pustit do další oblasti life science, do zdravotnictví. Nově hledáme lékaře a sestry. Pro začátek hlavně do Německa.

Proč do Německa?

  • Úleva od administrativy
  • Systém vzdělávání a systém organizace práce
  • Vyšší plat

V Německu si lékař vydělá kolem 118 až 250 tisíc korun měsíčně. K tomu se proplácí odměny za služby. Sestry si odnesou 74 300 až 100 000 korun (zde naleznete v polovině textu platovou tarifní tabulku, platy sester patří do P7-P9). V některých zdravotnických zařízeních práci zpříjemňují vánoční odměny, třináctý plat, osobní finanční ohodnocení, příspěvky na vzdělávání, ubytování, nebo třeba kulturní život.

I. Assistenzarzt (AA. ASA)  

= neatestovaný lékař, absolvent

 

4 600–5 916 euro měsíčně

II. Facharzt (FA)

 = atestovaný lékař, specialista v oboru

 

6 074–7 801 euro měsíčně

III. Oberarzt (OA) 

= vrchní lékař

 

7 609–8 696 euro měsíčně

IV. Chefarzt (CA)

= šéf oddělení, primář

 

8 950–9 590 euro měsíčně

Aktuální platovou tarifní tabulku pro rok 2021 najdete tady.

Pro výpočet čisté mzdy použijte: https://www.brutto-netto-rechner.info/

Jsou ale další důvody, kvůli kterým se vyplatí na nějakou dobu jít pracovat do Německa.

Hlavní náplní vaší práce bude medicína, tedy její odborná stránka. Administrativou v Německu čas ztrácet nemusíte. Setkáte se s ní opravdu minimálně. Vaše pracovní doba se také nebude nekonečně natahovat. V Německu se důsledně dodržuje zákoník práce. Po službách budete automaticky chodit domů.

Německo hodně investuje do zdravotnictví. Sleduje nové trendy, objevy a postupy, které urychlují léčbu a usnadňují lékařskou práci. Získáte o nich přehled a budete si je moct vyzkoušet.

Německo je také skvělým místem na seberozvoj. Nemocnice mívají svůj vlastní vzdělávací program. Každý rok máte právo strávit několik dnů na kurzech a stážích mimo svou nemocnici. Tyto dny jsou vedené jako pracovní doba a jsou proplacené. Nemocnice také nabízí bezplatný přístup do databází spousty uznávaných časopisů nebo elektronických verzí knih.

S profesním rozvojem souvisí i kariérní růst. Na ten nemusíte čekat dlouho. Českých lékařů si v Německu váží. Mají stejné možnosti dostat se do vedoucích pozic jako jejich němečtí kolegové. 

Německo je náš soused a kulturně nám je blízké. Žije zde hodně Čechů a Slováků. Zároveň se jedná o vyspělou zemi s vysokým životním standardem, bohatým kulturním životem a vyspělým sociálním systémem. Hodit se Vám může Příspěvek na dítě – Kindergeld. Na jedno dítě dostanete 204 eur měsíčně, ať už žije v Německu, nebo v Česku. Pro rodinu s dvěma dětmi to znamená 10 000 korun měsíčně navíc. Získáte také nárok na poměrnou část německého důchodu. Až se do něj odeberete, budou Vám chodit důchody dva. Jeden český a jeden německý.

 Abyste si vytvořili představu o cenách nemovitostí a pronájmů bytů či domů v Německu, přikládáme zde také stránku, kde se můžete informovat. 

 

Proč hledat přes nás?

 

Pomůžeme Vám nalézt práci, jakou chcete, tam, kde je Vás opravdu potřeba. Je skvělé cítit se chtěný. Protože nemocnice investuje spoustu peněz do toho, aby Vás získala, bude se opravdu snažit si Vás udržet. Proto Vám bude vycházet vstříc a starat se o Vaši celkovou spokojenost.

S hledáním práce strávíte minimum času. Protože máme přehled o různých pozicích a požadavcích na ně, mají naši kandidáti vysokou úspěšnost získání práce. Pro Vás je pak celý proces opravdu jednoduchý a efektivní.

Jsme tu pro Vás. Usnadníme Vám celý proces od odeslání životopisu po první dny v nové zemi. Zodpovíme veškeré vaše dotazy, připravíme Vás na pohovor. Seznámíme Vás s náležitými listinami potřebnými pro práci v Německu a poradíme Vám, kdy a kde co vyřídit a v jakém pořadí. Poskytneme Vám podporu jak v Česku a na Slovensku, tak přímo v Německu. Umístěním naše podpora nekončí, naše spolupráce s Vámi je dlouhodobá.

Díky spolupráci s různými zdravotnickými zařízeními máme široký výběr zajímavých pracovních pozic i pracovišť. Hledáme pro vyzkoušená prestižní pracoviště včetně klinik.

Nic to nestojí. Všechny naše služby, jsou pro Vás kandidáty zadarmo. Navíc uděláme vše pro to, abychom Vám pomohli získat Vaše vytoužené zaměstnání, které bude vyhovovat Vašim požadavkům. Je pro nás totiž důležité poskytovat maximální péči a služby při získávání nových pracovních zkušeností.

 

Jak získat práci v Německu?

 

1. Ozvěte se nám

Jestli přemýšlíte nad prací v Německu, máte určitě mnoho otázek. Ať už se týkají jazykových požadavků, zkoušky z němčiny, aprobace, uznání atestace, volných míst, rádi Vám poradíme. 

2. Pomůžeme Vám se zlepšením německého jazyka

Pokud Vaše znalosti německého jazyka ještě nejsou na požadované úrovni, tak Vám pomůžeme zajistit lekce s certifikovaným lektorem lékařské němčiny. Lektor nabízí individuální či skupinové lekce v Praze či nově také on-line z pohodlí Vašeho domova, ať už jste kdekoliv.

3. Navrhneme Vám vhodnou přípravu na pohovor

Před pohovorem je důležité připravit si životopis v němčině. Rádi Vám pomůžeme se strukturou, grafikou či finálním překladem. Také doporučujeme oprášení lékařské němčiny, kterou s Vámi může procvičit již výše zmíněný lektor, se kterým spolupracujeme. Nebojte se nám ozvat, pokud byste měli zájem.

4. Pohovor  Vorstellungsgespräch

Pohovor probíhá v němčině, je u něj šéf oddělení a lidé z personálního oddělení. Jde spíše o přátelský rozhovor. Nejsou při něm testovány Vaše odborné znalosti. Spíš to, jak se dorozumíte německy, jací jste a jakou máte motivaci pro práci v Německu. Je dobré si dopředu připravit malé povídání o sobě. Kde jste studovali, jaké máte zkušenosti, co Vás zajímá. Připravte si i otázky, na které budete chtít znát odpověď. Projevíte tak svůj zájem. Můžete se také zeptat, jestli je v nemocnici nějaký Čech nebo Slovák a domluvit se na setkání s ním. Výsledek pohovoru se dozvíte často už na pohovoru, nejpozději do dvou týdnů.

5. Vybavení aprobace

Approbation je  dokument, který Vám povoluje vykonávat lékařskou činnost na území Německa. Vydávají ji místní krajské úřady. Rádi Vám pošleme seznam dokumentů, které je aprobačnímu úřadu potřeba dodat a v jakém pořadí. S aprobací je spojené i prokázání znalosti němčiny. Většina spolkových zemí požaduje certifikát ze všeobecné němčiny B2 a zkoušku z odborného německého jazyka na úrovni C1. Každá spolková země má trochu jiné nároky. 

 

Jaké pozice nabízíme?

 

Chcete se o práci v Německu dozvědět víc?

To jsme rádi. Napište nám zprávu a my se Vám ozveme a poctivě zodpovíme všechny Vaše dotazy.

Kontaktujte nás